منوی سایت
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 165519
  • بازدید امروز : 55
  • بازدید دیروز : 125
  • بازدید این ماه : 2191
  • بازدید ماه قبل : 3759
  • آخرین بازدید : سه شنبه 29 مرداد 1398 (11:48) ق.ظ

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران : دکتر مسعود سلطانی فر طی سفر خود و هیات همراه ایشان به کرمانشاه ، کاروانسرای عباسی مربوط به دوره ی صفویه را پس از مرمت ، بهسازی و تجهیز به هتل بین المللی لاله بیستون تغییر نام و کاربری داده شده را افتتاح کرده و از لوح ویژه این آیین پرده برداری نمود .


گفتنی است این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع در پایگاه میراث جهانی بیستون واقع در 30 کیلومتری شرق کرمانشاه و در مقابل اثر تاریخی فرهاد تراش و در جوار کتیبه داریوش هخامنشی قرار گرفته که سالانه جمع زیادی از گردشگران و علاقه مندان را به خود جذب میکند.
کاروانسرای عباسی یکبار در دوره قاجار مورد مرمت واقع شده و پس از انقلاب اسلامی نیز توسط سازمان میراث فرهنگی مورد مرمت واقع شد که در سال 93 طی توافقی که با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه صورت گرفت، این بنا به منظور مرمت نهایی و تجهیز و بهسازی با رویکرد هتلی ، در اختیار شرکت توسعه گردشگری ایران قرار گرفت .
در این مراسم که جمع کثیری از مشاهیر ، مسئولان و اقشار مختلف مردم استان کرمانشاه نیز حضور داشتند ، دکتر غلامحسین حسینی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران گزارش مبسوطی از روند عملیات مرمت ، تجهیز و تغییر کاربری صورت گرفته ، ارائه نمود .
پس از وی نیک کردار ، معاون عمرانی استانداری کرمانشاه نیز طی سخنانی به اهمیت این واقعه اشاره نمود و از حمایت همه جانبه استانداری و دستگاههای اجرایی یاد نمود .
معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی نیز در این مراسم طی بیاناتی در خصوص ثبت ملی و جهانی آثار میراثی و تاریخی و وضعیت روبه رشد صنعت گردشگری کشور ، از تلاش صورت گرفته برای آماده سازی این هتل و تبدیل کاربری آن تقدیر نمود . 
  آدرس :‌

کرمانشاه - پایگاه جهانی بیستون
هتل لاله بیستون
(کاروانسرای عباسی)  

تلفکس :  083.45882127
083.45883812


Lalehbistoon_hotel@yahoo.com